Toplantı Salonu Ses Sistemi

Teorik olarak ses bir hacimde yayınık olarak veya bir doğrultuda hareket eder. Bir kaynaktan çıkarak herhangi bir engel ile karşılaşmadan doğrudan dinleyicilere ulaşan ses dolaysız sestir. Buna karşılık sesin yayıldığı alanın duvar ve tavan gibi yüzeylerinde ses yansımalar yapıyor ve sesin bir kısmı yutuluyorsa, buna da yayınık ses denmektedir. Bir toplantı salonunun her tarafında dinleyiciler bulunabilir. Yayınık ses veya doğrudan gelen ses, bu dinleyici noktalarında farklı oranlarda birarada bulunur ve bu seslerin toplamına toplam ses denir.

Bir toplantı salonu için toplam sesin berraklığı ve anlaşılabilir olması son derece önemlidir. Toplantı salonunun kullanım amacına bağlı olarak toplam ses miktarının optimum seviyede ayarlanması, mühendislik gerektiren bir çalışmadır. Salonda kullanılan farklı özelliklerde malzemelerin sesi yutma oranları farklıdır. Bu bakımdan bir toplantı salonu için kurulacak ses sistemleri buna uygun şekilde tasarlanmalıdır. Yani toplantı salonunun sadece mimari tasarım veya dekoratif özellikleri değil, seçilecek ses sistemlerinin özellikleri de iyi bir akustik elde etmede önemli bir noktadır.

Toplantı Salonu Ses Sistemleri Fiyatları

Toplantı ve Konferans Salonu Ses Sistemleri YapımıGünümüzde ses sistemleri teknolojileri o kadar gelişmiştir ki, kurulacak alanların akustik özelliklerine bağlı olarak çok farklı tasarımlar yapmak mümkündür. Artık bu tür tasarımlara teknolojik gelişmeler yön vermektedir. Öyle ki teknolojik ekipmanlara göre uyarlanmış toplantı salonlarında fonksiyonellik ile birlikte görsellik de ön plana çıkmaktadır. Ses sistemlerinin tasarımında, durgun, yumuşak ve sade bir yorumla, ses sistemleri ile salonun dekorasyonu birbirini tamamlamaktadır. Artık her türlü teknolojik ekipmana sahip konforlu ve estetik toplantı salonları yaratılmaktadır.

Toplantı salonunda yapılacak ekinliği özelliklerine bağlı olarak ses ve görüntü sistemleri seçilmekte ve kurulmaktadır. Bu yapılırken salonun çeşitli noktalarında mühendisler tarafından hesaplamalar yapılır ve bu hesaplamaların sonuçlarına göre uygun güç, boyut ve performanslarda hoperlörler kullanılır. Salondaki bütünlüğü bozmamak için hoparlörlerin salonun genel dekorasyonuna uygun seçilmesi gerekmektedir. Hoparlörler bazen tavan veya duvarlara gizlenebilir. Bu durumda bas ve tiz seslerin hassas bir şekilde ayarlanması gerekir. Surround ses sistemleri için gereken kablolama sistemleri de mutlaka salonun genel döşemesinden önce yapılması gerekir.

Kısaca ses sistemlerinden beklenen verimin elde edilmesi için profesyonel bir tasarım çalışması gerekmektedir. Toplantı salonu ses sistemi fiyatları için lütfen formu doldurunuz.

TOP