Otel Ses Sistemleri Kurulumu

Oteller ve tatil köyleri, özellikle havuz başlarında, lokantalarda, barlarda ve dinlenme alanlarında özel otel ses sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu alanlarda gerçekleştirilen müzik yayınları ve çeşitli animasyon hizmetlerinde, yerine göre güçlü veya hafif ses sistemleri kullanılmaktadır.

Bu ses sistemlerinin ihtiyaca göre ve teknik yeterliliğe göre projelendirilmesi ve kurulması gerekmektedir. Örneğin otel ve tatil köylerinde animasyon gösterileri için taşınabilir, mobil ses sistemleri kullanılması gerekmektedir. Bar ve disko bölümlerinde ve havuz başında yüksek ses gücüne ihtiyaç duyulabilir. Dinlenme alanlarında nispeten düşük volümde müzik ses sistemlerine gerek vardır. Genelde açık ve büyük alanlarda güçlü, kapalı alanlarda daha düşük güçte ses sistemleri gerekmektedir.

Profesyonel ses mühendisleri tarafından işletmenin ihtiyacına bağlı olarak tek merkezden farklı bölgelere ses ve müzik sistemleri, dekoratif hoparlör sistemleri, dış alan seslendirme sistemleri, dış alanlarda ses perdelemeli sistemler, ıslak bölgeler ve SPA ses sistemleri ve farklı ses sistemleri tasarımları yapılmaktadır.
Otel ve tatil köylerinde duruma göre toplu mesajların iletilmesini sağlamak amacı ile ses sistemlerine bağlı çalışan anons sistemleri de kurulmaktadır. Otel anons sistemleri, dahili müzik yayınları yanı sıra acil anons ve yangın durumunda sesli tahliye amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Otel Ses Sistemi Özellikleri

Bugünün teknolojik gelişmeleri paralelinde ses sistemlerinin hoparlör hatlarına, loop bağlantı desteği verilmektedir. Bu şekilde hoparlör hattı herhangi bir noktada kısa devre yapsa veya kopsa bile amplifikatör hattı, yine gücü beslemeye devam etmekte ve herhangi bir hoparlörün devre dışı kalması engellenmektedir.

Kompleks Otel Ses Sitemleri Yine ses sistemlerinde örneğin dijital sinyal işleme teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede ses kalitesi ve anlaşılabilirlik değeri çok üst seviyeye çıkarılmaktadır. Bu şekilde müzik yayınları ile anons yayınları arasında rahatsız etmeyen akıcı bir geçiş sağlanmaktadır. Her hoparlör aynı anda ses çıkışı yaptığı için genelde uzaktaki hoparlörden gelen ses gecikmeli olduğu için yankılanmaya neden olur. Dijital sinyal işleme teknolojisi ile hoparlörlerin mesafesine göre gecikme zamanları uygulanmakta ve yankılanmakta önlenmektedir.

Teknolojik gelişmeler, farklı kullanım alanları için farklı ses frekansları ve bas ve tiz ayarları yapmaya imkan vermektedir. Keza alanın boyutlarına bağlı olarak ve yapılacak anonsların aciliyetine bağlı olark farklı ses seviyeleri kullanılabilmektedir.

Otel Ses Sistemleri Fiyatları

Bütün bunlar ses sistemerinin tasarımında dikkate alınan unsurlardır ve otel ses sistemleri fiyatları için bu unsurlar göz önünde bulundurulur. Otel ses sistemi fiyatları ve kurulumu için aşağıdaki formu doldurarak teklif alabilirsiniz.

TOP