Konferans Salonu Görüntü Sistemleri

Konferans salonları, toplu kullanım amaçlı salonlardır. Konferans salonu ortak paylaşım alanı olduğu için de insanların bir arada bir etkinliğe katılmalarının bir takım güçlükleri mutlaka göz önünde tutulmak zorundadır. Tasarım çalışmaları sırasında salon kapasitesi ve kişisel alan hesaplamaları önemli bir noktadır. Teorik olarak kişisel alan dendiği zaman, kişinin çevresinde bulunan 60 cm çapındaki bir alan kastedilmektedir. Tasarım çalışmaları sırasında, acil durumlar mutlaka dikkate alınır ve herhangi bir aydınlatma ve yönlendirme olmadan salondaki insanların 90 saniye içinde salonu terketmelerini sağlayacak koridorlara yer verilmelidir. Örnek olarak verilen bu faktörler dışında, konferans salonun tasarımında ele alınması gereken başka önemli faktörler de bulunmaktadır. Bunlardan biri de konferans salonunun ses, ışık ve aydınlatma ve görüntü sistemleridir.

Konferans Salonu Görüntü Sistemi Özellikleri

Konferans sunumları sırasında çoğu zaman projeksiyon makineleri ve projeksiyon perdelerine, dev ekranlara veya monitörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Konferanslar konuşma ve sunum ağırlıklı çalışmalardır ve bu sunumlar ve konuşmalar sırasında her zaman görsel ögeler kullanılmaktadır. Bu nedenle bir konferans salonu için profesyonel görüntü sistemleri tasarlanırken, bu sistemlerin yüksek kaliteli ve uzun kullanım ömrüne sahip ekipmanlardan oluşması önemlidir.

Konferans salonu goruntu-sistemi projeksiyon fiyatlariSadece konferans salonu için değil, sinema salonu, tiyatro salonu, konser salonu, anfi tiyatro, balo salonu ve eğlence merkezi için kurulacak bütün görüntü sistemleri, aslında üç temel ekipmandan oluşmaktadır: projeksiyon makinası, projeksiyon perdesi ve bilgisayar. Bu üçü arasında kurulacak uyum son derece önemlidir.

Birçok konferans salonunda bu projeksiyon sistemi dışında, sahne yayını yapan televizyon sistemleri de kurulmaktadır. Bu sistemler özellikle konuşmacılara veya sunum yapan kişilere uzak konumdaki izleyicilere rahat bir izleme imkanı vermek içindir. Bu sistemler de görüntü sisteminin bir parçasıdır.

Konferans salonları, insanların topluca bir etkinliği takip ettikleri salonlardır ve insanlar ile etkinlikler arasında sağlam bir ilişki kurulmalıdır. Bu nedenle de insanların salon dışındaki dünya ile ilgisi tamamen kesilmiş olmalıdır. Bunu sağlamak bakımından salonun konfor özellikleri kadar görüntü sistemlerinin de etkisi de oldukça fazladır. İnsanların dikkatinin dağılmaması ve konuşmacıya odaklanmasında görüntü sistemlerinin doğru tasarlanmış ve kurulmuş olması çok önemlidir. Konferans salonu görüntü sistemi fiyatları için lütfen bizi arayınız.

Formu Doldurun, Size Ulaşalım!

TOP