Cafe Ses Sistemi

Cafe deyip geçmemek gerekir. Yerine göre bu küçük mekanlarda da ses sistemleri, iyi bir tasarım ve doğru seçim yapılmasını gerektirir. Yeni açılacak veya genişletilecek cafe’lerde ses sistemlerinin bir uzman kontrolünde seçilmesi ve yerleştirilmesi gerekir. Örneğin genelde hoparlörler bar çevresine yerleştirilir, ancak bu doğru bir yöntem değildir. Örneğin bir terasta yer alan bir cafe’de hoparlörler bar çeresinde yerleştirilirse, terasın bara uzak kısımlarında oturanlar, müziğin sesini duyamayabilir. Bu durumda sistemin sesi bir miktar açılırsa, bu durumda da bara yakın oturanlar bundan rahatsızlık duyabilir. Üstelik sesin fazla açılması, sesin çevrede gürültü kirliliği yaratmasına neden olabilir.

Böyle bir problemi aşmak için fazla sayıda hoparlör kullanılması ise bu defa kablolama problemlerine yol açabilir. Bu nedenle cafe ses sistemleri için, ses alanında çok iyi mühendislik hizmeti veren bir firmadan destek alınması gerekmektedir.

Cafe Ses Sistemi Özellikleri

Cafe Ses Sistemi FiyatlarıGünümüzde cafe’lerin önemli bir kısmı canlı maç yayınları yaparak müşteri çekmek istemektedir. Bunun için cafe’ye birkaç dev ekran konmakta ve futbol, basketbol ve başka spor karşılaşmalarını takip edenler için projeksiyon sistemleri kurulmaktadır. Bu cihazlar yüksek çözünürlüktedir ve büyük ekranda görüntü sunma özelliklerine sahiptir. Burada önemli nokta projeksiyon sistemi ile, kurulu ses sistemi arasında entegrasyonun sağlanmasıdır. Bu nedenle ses sisteminin gerekli durumlarda yüksek ses verebilme özelliği olmalıdır.

Cafe’lerde ses sistemleri kurulurken, genişletilebilir özellikte olmasına ve ileride gerek duyulacak yeni teknolojilere kolayca adapte edilebilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü cafe alanı zamanla büyütülmek istenebilir ve mevcut ses sisteminin genişletilmesi gerekebilir. Bu nedenle ileriye dönük yeterli güçte bir sistem kurulması gerekmektedir. Ayrıca çevreyi rahatsız etmemek için cafe’lere kurulacak ses sistemleri için izolasyon konusu da göz ardı edilmemelidir.

Burada önemli bir nokta da gelişen teknolojiler paralelinde bütün cafe alanını kapsayan kablosuz bir altyapının kurulmasıdır. Kablosuz iletişim sayesinde, bilgisayarlarda bulunan herhangi bir müzik arşivi ve cafe’deki tüm elektronik cihazlar, tek bir konsoldan yönetilmektedir.

Cafe Ses Sistemi Fiyatları

Teknoloji kendi başına uzmanlık gerektiren bir iştir ve cafe alanının büyüklüğü ve yapısal özellikleri, hoparlör ve benzeri elektronik ekipmanların seçiminde önemli olmaktadır. Cafe ses sistemi fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TOP