Kongre Merkezi Ses Sistemleri

Kongre merkezleri, teknolojik altyapısı dünya standartlarında olması gereken, çok katlı ve çok geniş alanlara yayılan yapılardır. Bu merkezlerde yoğun olarak konferanslar verilmekte, yerli veya uluslararası kongreler düzenlenmekte, fuarlar, sergiler, sempozyumlar, şirket toplantıları yapılmakta, müzikaller, konserler, tiyatro ve film galaları sahnelenmekte ve daha birçok sosyal, kültürel ve profesyonel etkinlikler yapılmaktadır. Çok çeşitli organizasyonların yapıldığı kongre merkezlerinin ses sistemleri, etkinlik türüne göre binlerce kişiye hizmet verecek yeterlilikte ve farklı lokasyonlara yayılmış çeşitli hizmet olanaklarına sahip olmalıdır.

Kongre Merkezi Ses Sistemi Fiyatları

Yukarıda da değinildiği gibi kongre merkezlerinde farklı amaçlarla toplantılar ve aktiviteler düzenlendiği için, kurulacak ses sistemlerinin de bu ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olması gerekmektedir. Dolayısıyla bir kongre merkezi ses sistemlerinin projelendirme aşamasında, onlarca farklı türde mikrofon, hoparlör ve mikser kullanılması gerekebilir. Bunların herbirinin farklı özellikleri, farklı çalışma prensipleri ve farklı algı tonları bulunmaktadır. Bütün bu düzenlemelerin, profesyonel bir bakış açısı ile tasarlanması, uygun ekipmanların satın alınması ve kurulumunun yetkin ve deneyimli elemanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Fiyatlandırma da tesisin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterir.

Günümüzde kongre turizmi büyük bir gelişme göstermektedir ve ülkelerinin tanıtımında büyük yer tutmaktadır. Tarihi ve doğal güzelliklere sahip ülkemiz, kongre turizmi açısından ciddi bir potansiyele sahiptir. Böyle bir imkandan yararlanabilmek için, bir kongre merkezi binasının sadece modern inşaat teknikleri ile yapılması yeterli değildir. Bu yüzden kongre merkezlerinin ses sistemleri başta olmak üzere birçok düzeneğin, teknolojik gelişmelere uygun ve çağdaş olması gerekmektedir.

Özellikle ses sistemleri, amplifikatörler, mikserler, hoparlörler ve ses işlemciler başta olmak üzere, mikrofon, profesyonel kulaklıklar dahil son derece geniş bir ekipman yelpazesine sahiptir. Bunların tasarım ve kurulumu özel mühendislik tasarımlarını ve uzman montaj çalışmalarını gerektirmektedir.

Bir kongre merkezinin içinde aktiviteyi izleyen herkesin ses ve görüntüleri rahatça izleyebilmesi esastır. Bu bakımdan ses dalgalarının, alanın her noktasına eşit dağılması ve aynı tonda ve aynı anlaşılırlık seviyesinde olması gerekmektedir. Bunun için de, kullanılacak ekipmanların ses gücü dengeli dağılmak zorundadır. Alanın rezonansı (yani tınlaşımı), akustiği ve reverberasyon süresi (yani sesin birçok kez yankılanarak bir süre daha devam etme süresi) dikkate alınmak zorundadır. Bunlar ise ancak profesyonel mühendislik çalışmaları ile olmaktadır. Proje Elektronik 30 yılı aşkın tecrübesi ile pek çok başarılı projeye imza atmıştır.

Formu Doldurun, Size Ulaşalım!

TOP