Hastane Ses Sistemi Kurulumu

Bütün hastanelerde susunuz işareti yapan bir hemşire resmi asılıdır. Nedeni açıktır. Hastanelerin sessiz ortamlar olmaları ve sıkıntı içindeki insanların sesten rahatsız olmamaları için bu uygulama yapılmaktadır. Ancak her şeye rağmen, yangın veya herhangi bir acil durumda veya önemli bir olay yaşanması durumunda çalışanların, ziyaretçilerin ve hastaların, doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekebilir. Bu amaçla iletişim sağlanması ve resepsiyon ve bekleme alanı gibi kısımlarda geri plan müzik yayını yapılması amacıyla hatanelerde ses sistemleri kullanılmaktadır.

Hastane ses sistemleri kurulurken, öncelikle gerekli anonsların yapılması amaçlanmaktadır. Acil anonsların yapılması ile, hasta ve ziyaretçilerin güvenli bir şekilde ortamdan tahliye edilmesi hedef alınmaktadır. Hastanelere kurulacak ses sistemlerinin konfigürasyonu, bu sistemlerin kurulacağı alanların büyüklüğüne ve bölge sayısına göre değişmektedir.

Hastane Ses Sistemi Özellikleri

Özel tasarım gerektiren hastane ses sistemleri, genel olarak yangın alarm sistemleri ile entegre olarak çalıştırılmaktadır. Yapılan anonsların anlaşılabilir olması ve sistemin güvenilir ve sürekli çalışması, yapılacak tasarımın kalitesi ile doğrudan ilgilidir.

Genel olarak hastane ses sistemleri ve acil anons çözümleri kapsamına şu sayılan ürünler girmektedir: mikser amfi, matriksler, amplifikatörler, hoparlörler, audio player’lar, bölge seçiciler, bölge kontrollü anons mikrofonları ve kayıtlı mesajların yayını için otomatik sistemler. Kablo karmaşası yaratmamak ve ses yayınının etkinliğini sağlamak için günümüzde ağırlıklı olarak kablosuz ses sistemleri kurulmaktadır.
Ses sistemleri firmaları, bu yönde bir talep aldıkları zaman, önce sistemin kurulacağı alanın fiziki koşullarını incelemekte ve kullanılacak ürün çeşitleri ve miktarlarını belirlemektedir. Daha sonra hastanenin ihtiyaçlarına uygun şekilde ses mühendisleri tarafından proje hazırlanmaktadır.

Arkasından tasarlanan sistem teknik bir ekip tarafından projeye uygun olarak kurulmaktadır. Sonra hastane yönetimine, kurulan ses sistemleri ile ilgili garanti belgeleri, tanıtım ve kullanım kılavuzları teslim edilmektedir. İhtiyaç durumunda gerekli eğitimler verilerek proje tamamlanmaktadır.

Hastane Ses Sistemleri Fiyatlandırması

Ses sistemlerinde önemli olan nokta, ses kalitesinin bozulmadan taşınması ve hedef kitleye iletilmesidir. Projelendirme çalışmalarında ilk yapılan iş alanı bölgelere ayırmak ve her bölge için farklı ses sistemleri tasarlamaktır. Bu şekilde farklı bölgelere farklı müzik yayıları ve anonslar ulaştırılmaktadır. Acil durum yaşandığı zaman sistem, otomatik olarak acil anons durumuna geçer ve kayıtlı ses mesajlarını yayınlar.

Yukarıdaki özelliklerde bir hastane ses sistemi fiyatı hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

TOP