Tiyatro Salonu Görüntü Sistemleri

Modern tiyatro salonu fuayelerinde artık videowall çözümleri uygulanmaktadır. Bu en yeni teknoloji ile, bekleme alanları profesyonel ses ve görüntü sistemlerine kavuşmuş olmaktadır. Bu görüntü sistemleri ile, bir yandan gösterimdeki oyunların bir yandan gelecekte sergilenecek oyunların oyuncuları tanıtılmakta, oyunlar hakkında bilgi verilmekte ve performansa yönelik birkaç sahne paylaşılmaktadır. Videowall sistemlerinde birkaç ekran birarada kullanılabildiği gibi farklı ekranlarda farklı sunumlar da yapılabilmektedir.

Günümüzde videowall çözümleri sadece tiyatro fuayelerinde değil, havaalanları, müzeler, sergi salonları, alış veriş merkezleri, oteller, toplantı salonları, mağazalar ve kontrol odalarında da kullanılmaktadır.

kongre merkezi projeksiyon seti fiyatlariVideowall sistemler ile, çeşitli video görüntüleri, aynı anda ve birden fazla ekranda, görüntü netliği kaybolmadan yerleştirilmekte ve izleyicilere yüksek kaliteli görüntüler sunulmaktadır. Bu görüntüleme sisteminde LCD monitörler, LED televiyon ekranları ve DLP (digital light processing) küpler kullanılmaktadır. Görüldüğü gibi bu görüntüleme sistemlerinin kurulması, uzmanlık gerektirmektedir ve bu işi yapan firmalar en yeni teknolojileri takip etmekte ve müşterilerin beklentilerine uygun tasarım yapmaktadır.

Aslına bakılırsa uzun yıllardır kan kaybeden tiyatromuz, son yıllarda sevindirici şekilde canlanmıştır. Türkiye İstatistik Kurumu rakamlarına göre 2016-2017 sezonunda tiyatro salon sayısı bir önceki döneme göre yüzde 9 artarkan, koltuk sayısı da yüzde 10 civarında artmıştır. Bu şekilde koltuk sayısı 287 bini geçmiştir. Aynı dönemde tiyatro salonlarında yapılan gösteri sayısı da yüzde 18 kadar artmıştır (31 binin üzerine çıkmıştır). Bu gelişmeler paralelinde tiyatro seyirci sayısı 2016-2107 sezonunda 9 bini bulmuştur.

Tiyatrolara olan ilginin bu kadar artmasında mutlaka seçilen oyunların kalitesi ve oyuncuların performansı etkilidir. Ancak diğer yandan tiyatro salonlarında kurulan ses sistemlerinin, ışık ve aydınlatma sistemlerinin ve görüntü sistemlerinin de etkisi göz ardı edilemez. Yeni teknolojik imkanların kullanılması ile tiyatro seyirci sayısının daha da artması beklenmektedir.

Tiyatro Salonu Görüntü Sistemleri Fiyatları

Bir tiyatro salonu, seyircisine etkileyici gösteriler sunabilmelidir. Bunu sağlamanın yolu ise teknolojik imkanların kullanılmasıdan geçer. Bugün sergilenen oyunların özelliklerine bağlı olarak performans sırasında, önemli bir görüntüleme sistemi olan projeksiyon sistemlerinden de yararlanılmaktadır. Bu bakımdan tiyatro salonu tasarımında görüntü sistemleri önemli bir yer tutmaktadır. Tiyatro salonu görüntü sistemleri fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

TOP