Stadyum Görüntü Sistemleri Yapımı

Stadyum ve spor komplekslerinde seyircilerin kalpleri aynı heyecanla büyük bir galibiyetin tarafı olmak için atar. Günümüzde stadyumlarda bu heyecana ortak olmak amacı ile dev ses, ışık ve görüntü sistemleri kurulmaktadır. Yüksek kaliteli LED ekranlar ve akıllı video board’lar ile heyecanın dozunu arttıran bu sistemler, sahadaki karşılaşmanın algılanmasını güçlendirmektedir. Anında verilen ağır çekim görüntüleri, karşılaşmanın istatistiksel bilgileri, gerekli durumlarda uyarı ve anonslar ve farklı tanıtım ve bilgilendirmeler, bu görüntü sistemleri ile seyirci kitlesine ulaştırılmaktadır.

Yüksek görüntü ve ses teknolojilerine sahip bu sistemler ile seyirciler anı yakalama imkanı bulmuş olmaktadır. Karşılaşmanın en kritik ve heyecanlı anları, dinamik digital signane ve ileri ekran teknolojileri ile bu sayede büyük bir keyfe dönüşmüş olmaktadır. Elbette bu tür sistemler kurulu güvenlik sistemleri ile entegre çalışmaktadır ve önemli anonslar ve yangın uyarı gibi acil durumlarda her türlü teknolojik imkanı sunmaktadır.

Digital signage uygulaması, teorik olarak internet erişimi olan herhangi bir noktadan, sayısız ekrana multimedya içerik gönderebilen ve bu içerikleri yönetebilen bir yazılım paketidir. Genel olarak bilgilendirme ve yönlendirme duyuruları, güncel kampanya bilgileri, reklam duyuruları, güvenlik talimatları ve benzer içerikler, bu uygulama sayesinde istenilen ekran veya ekranlarda gösterilebilmektedir.

Stadyum Görüntü Sistemleri Özellikleri

Merkezi bir bilgisayarda çalışan bu yazılım ile, ister ağ üzerinden ister internet üzerinden istenilen ekran tanımları yapılmakta, bu ekranlar gruplanabilmekte ve her ekran grubu ayrı ayrı yönetilebilmektedir. Digital signage uygulaması, fotoğraf, video, grafik veya teks içeriklerin, kolay bir şekilde tasarlanmasına imkan veren bir editör yapısına sahiptir. İçeriklerin bu editör sayesinde tek sayfada oluşturulması mümkündür. Bu içerik kaydedildikten sonra, ister bütün ekranlara, ister belli grup ekranlara, istenirse tek bir ekrana gönderilebilmektedir. Gönderilen içerikler ekranların hafızasına kaydedildiği için, herhangi bir bağlantı kesilme durumunda bile içerikler ekranda olmaya devam eder.

Bu görüntü sistemleri stadyum ve başka spor komplekslerinde başarı ile uygulanmakta ve seyircilere keyifli bir karşılaşma izleme imkanı sunmaktadır. Bugünün dev stadyumlarında seyircilerin sahadaki karşılaşma ile bütünleşmeleri ve en küçük ayrıntıları bile takip etmeleri, ancak bu tür görüntü sistemleri sayesinde olmaktadır.

TOP