Sinema Salonu Görüntü Sistemleri Kurulumu

Bütün dünyada sinema kültürü değişim içinde. Eskiden ana caddelerde ve kalabalık mekanlarda, derme çatlı sandalyeleri ve basit ses düzenleri ile tek salonlu sinemalar varken, bugün özellikle büyük alışveriş merkezleri içinde, çok salonlu dev sinema kompleksleri bulunuyor. Bu sinema kompleksleri son derece rahat koltuk tasarımları ve ses, ışık ve görüntü sistemleri ile dikkat çekiyor. Gelişen teknolojinin en son ürünleri ile donatılan bu sinemalar, izleyicilere hem konfor hem de keyifli dakikalar sunmaktadır. Bunda elbette film çekme teknolojileri, güçlü senaryolar ve güçlü oyuncu performansları ile dev prodüksiyonların hazırlanması da elbette etkili olmaktadır.

Bugün bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de sinema filmi üretimleri ve sinema salonlarında film gösterimleri artık tamamen dijital olarak yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinde dijitalleşme geçişi 2013 yılında başlamış hemen ertesi yıl 2014 yılında ülkemiz sinemalarının da neredeyse yüzde 60’a yakını dijital görüntü sistemleri ile donatılmıştır. Artık sinema sektöründe 35 milimetre film kopyası basılmıyor. Salonlarını dijital görüntüleme sistemine çevirmemiş sinema salonları artık kapanmıştır.

Teknolojik gelişmeler paralelinde ülkemizde sinema sektörü de oldukça hareketlenmiştir ve ülkemizde vizyona giren film sayısı 2007 yılı öncesinde 40’ı bulmazken, bu sayı 2008 yılından itibaren 50’nin üzerine çıkmıştır.

Sinema Salonu Görüntü Sistemi Özellikleri

Profesyonel görüntü sistemleri kuran firmaların çözüm önerileri esas olarak projeksiyon, sunucu, 3D ve otomasyon sistemlerinden oluşmaktadır.

Sinema görüntü sistemleri fiyatlarıBugün sinema salonlarında 4K formatı üzerine çıkan sinema görüntü sistemleri kullanılmaktadır. 4096 piksel yatay, 3112 piksel dikey çözünürlük sunan 4K çözünürlüğü, genel olarak dijital filmlerde ve bilgisayar grafiklerinde kullanılan bir formattır. İşletmeler açısından 4K projeskyion sistemleri her boyutta sinemaya hitap edebilmektedir. Bu sistemler sıra dışı renk, netlik ve yüksek kontrast değeri sunmaktadır ve 2D veya 3D özellikli her türlü çekime uygundur. 4K’nın bu kadar önemli olması, ekran ve görüntü teknolojilerinin gelişimi ile ilgilidir. Sonuç olarak 4K teknolojisi müthiş bir performans sunmaktadır.

Bunun yanı sıra lazer ışık kaynağı kullanan kompakt dijital sinema projektörleri de bulunmaktadır. Bu sistemler Dijital Sinema Girişimi (DCI, Digital Cinema Initiative) standartlarına uygun üretilmektedir. Bazı modelleri üç lazer kaynağı kullanarak çok keskin 3D gösterimi imkanı sağlamaktadır.

Sinema salonu görüntü sistemleri fiyatları ve bu sistemlerin kurulumu için firmamızdan özel teklif alabilirsiniz.

TOP