Restoran Görüntü Sistemleri Yapımı

Restoran görüntü sistemleri en çok fast food ve lüks restoranlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu tür restoranlarda menüleri, yiyeceklerin yapım aşamalarını ve fiyatları tanıtmak, bazen de kampanyalar hakkında insanlara bilgi vermek amaçlı profesyonel görüntü sistemleri kullanılmaktadır.

Bu yönde hizmet veren firmalar, müşterilerine multimedya video çözümleri sunmaktadır. Bu sistemler hem müşteriler hem de restoran işletmeleri için bir düzen getirmiş olmaktadır. Multimedya çoklu ortam dendiği zaman, görüntü, grafik, çizim, metin, ses, video ve animasyonların, bilgisayar aracılığı iletilmesi ve sayısal olarak işlenmesini ifade etmektedir. Bu şekilde çeşitli kaynaklardan resim ve video görüntüleri kolay bir ara yüz sayesinde birçok ekranda gösterilebilmektedir. Çoklu ortam demek, çeşitli bilgi kaynaklarının bir arada olması demektir.

Restoran Görüntü Sistemi Özellikleri

Sadece fastfood restoranlarda değil, barlarda, cafe’lerde, gece kulüplerinde, tiyatro ve sinema fuayelerinde, kültür merkezlerinde ve daha birçok yerde kullanılan videowall çoklu ekran sistemleri, insanlara etkiliyici ve büyük görüntülerin sunulmasında çok fonksiyonel sistemlerdir.

Bar gece kulübü videowall sistemleriVideowall görüntü sistemleri, renk ve görüntü kalitesi bakımından oldukça güçlüdür ve sunulmak istenen içeriklerin birden fazla ekranda bir araya getirilerek gösterilmesine imkan verir. Bu özelliği ile videowall çoklu ekran sistemleri, özellikle uzaktan içerik yönetimlerinin yapıldığı digital signage sistemleri, restoranlarda dijital menülerin ekranlara verilmesi amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sistemler için içerik yönetim yazılımları kullanılmakta ve bu sayede, merkezi bir bilgisayarda bulunan fotoğraf, grafik veya video türünden içerikler, videowall ekranlarda, network üzerinden lokal ve uzak mesafeli yüksek standartlarda sağlanan bağlantılar ile gösterilebilmektedir.

Videowall çoklu ekran sistemlerinde esas olarak digital signage uygulaması kullanılmaktadır. Digital signage uygulaması, en yeni ve çok etkili bir sistemdir ve ileriye dönük olarak en ekonomik bilgilendirme ve tanıtım yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Digital signage uygulaması, hemen hemen her sektörde kullanılabilen, yeni nesil bir reklam, duyuru, yayın ve bilgilendirme sistemidir. Bu sistemde sadece merkezdeki bir kişi, yerel veya uzak lokasyonda bulunan ve internete bağlı ekranlara, ağ üzerinden zengin medya içerikleri aktarabilmekte ve yayın yapabilmektedir. Bu şekilde bir noktadan, farlı bölgelerde birden fazla şubeye çeşitli boyut ve çözünürlükteki resim, video, haber, kayan yazı, flash animasyonlar, video animasyonları ve bunlara benzer içerikler kısa sürede iletilmektedir.

TOP