Otel Görüntü Sistemleri Kurulumu

Oteller eskiden sadece konaklama amaçlı kullanılırdı. Ancak günümüzde böyle değil. Şirketler tanıtım organizasyonlarını veya iç veya dışa toplantılarını artık otellerin toplantı odalarında veya salonlarında yapmaktadır. Birçok varlıklı kişi, nişan ve düğün gibi organizasyonlarını da otellerde yapmaktadır. Böyle olunca otellerin bu amaçla kullandıkları salonlarına ses sistemleri, ışık ve aydınlatma sistemleri ve görüntü sistemleri kurmaları gerekmektedir.

Örneğin bir şirket yıllık verim toplantılarını, arama konferanslarını veya performans değerlendirme toplantılarını yapmak için bir otel ile anlaşıyorsa, doğal olarak burada bir projeksiyon makinasının, projeksiyon perdesinin ve bunlarla entegre bir bilgisayarın bulunmasını isteyecektir. Yapılacak konuşmalarda ve sunumlarda birçok görsel materyal kullanılacaktır ve bunların, toplantıya katılan herkes tarafından izlenmesini bekleyecektir.

Bunu gibi işletmeler yeni bir lansman yapacaklarsa, yani yeni ürünlerini piayasa sunacaklarsa, bunun ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenleyecektir. Yeni bir ürün ile piyasaya girmek isteyen firmalar, en uygun ve en çekici fiyatlarını belirleyerek, piyasada yer edinmek ve bu ürünün daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlamak için böyle toplantılar düzenlemektedir. Doğal olarak bu toplantılarda ürün ile ilgili tanıtıcı fotoğraflar, videolar, grafikler ve animasyonlar kullanacak ve bunları katılımcılara göstermek isteyecektir.

Oteller İçin Görüntü Sistemi Özellikleri

kongre merkezi projeksiyon seti fiyatlariBenzer şekilde bir otel balo salonunda gerçekleştirilecek nişan ve düğün törenlerinde, hatta işletmeler tarafından düzenlenecek örneğin ödül törenlerinde, salonda mevcut görüntü sistemlerine ihtiyaç duyulacaktır. Bu sistemler aracılığı ile yine birçok fotoğraf, video ve animasyonlar, misafirlere gösterilecektir.
Bugün teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, gittikçe artan çevre bilinci sayesinde, bu alanda önemli işler yapılmaktadır. Örneğin yeni nesil projeksiyon makinaları, insan ve çevre dostu olarak lanse edilmekte ve genel olarak yeşil projeksiyon olarak adlandırılmaktadır. Bu tür cihazlarda radyasyon salınımı yoktur. Bu şekilde insanların yaşam alanları radyasyonun zararlı etkilerinden korunmuş olmaktadır.

Günümüzde oteller, daha parlak ve daha iyi görsel imkanlar sunan görüntü sistemleri kurmaktadır. Bugün 4K parlaklık arttırma teknolojisi ve lazer ile donatılmış projeksiyon cihazları, maksimum etki elde etmek gerekli bütün olanakları sunmaktadır. Bu projeksiyon cihazları parlak ışıklarla aydınlatılmış salonlarda bile, yüksek çözünürlük, parlaklık ve zengin renkleri ile canlı ve göz alıcı görüntüler oluşturmaktadır.

TOP