Konser Salonu Görüntü Sistemleri

Bir konser salonu tasarlanırken, üzerinde durulması gerekli en önemli konu, görüntü, ses ve ışık sistemleridir. Konser salonunun özelliklerine bağlı olarak doğru seçilmiş görüntü sistemleri, en az ses sistemleri kadar önemli bir etkiye sahiptir. Burada görüntü sistemleri olarak kullanılan sabit spotlar, takip spotları, efekt spotları, ışık hortumları ve ışık ağları, konser salonunda bulunan insanlar üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Bunun dışında eğer konser salonu geniş ve dinleyici kitlesi çok büyük ise, dev projeksiyon ekranlarının veya dev ekranların kurulmasında da fayda bulunmaktadır. Bu tür düzenlemeler, özellikle sahnenin, salonun her tarafından görülmesine imkan vermektedir.

Konser Salonu Görüntü Sistemleri Özellikleri

Görüntü sistemleri dendiği zaman esas olarak LED ekranlar, projeksiyon cihazı, projeksiyon perdesi, video küp sistemler, mobil televizyon cihazları ve video ve kamera ekipmanları anlaşılmaktadır. Bir konser anında, sahneye uzak izleyicilerin, sanatçıları daha yakından izlemelerine olanak veren LED ekranlar ve projeksiyon sistemleri, görüntü sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. Kamera görüntülerini yansıtan LED ekranlar, genelde 120 derece yatay ve 60 derece dikey görüş açısına sahiptir ve en gerideki izleyiciler bile kolayca bu ekranı takip edebilirler.

Konser salonu görüntü sistemleri video wall fiyatlarıSahne şovlarının bir perdeye yansıtılmasında kullanılan projeksiyon cihazları, özellikle kapalı konser salonlarında etkilidir. Projeksiyon cihazında, video, kamera ve bilgisayar girişleri bulunmaktadır. Yüksek kalitede görüntü yansıtan projektörler, görüntü kaynakları ile birlikte kullanılmaktadır. Projeksiyon perdeleri, bu amaçla özel olarak üretilmiştir ve perdenin ön ve arka yüzeyleri projeksiyon sistemine uygundur ve temiz bir görüntü kalitesi sunar.

Bazı dev konser salonlarında video küp sistemleri kullanılmaktadır. Büyük ve kalabalık organizasyonlarda etkili olan bu görüntü sistemleri, çoklu monitör sistemlerinden oluşmaktadır. Her bir monitör aslında bir projeksiyon cihazı gibi çalışmaktadır ve ekranları oldukça büyüktür.

Bir konser salonunda bu görüntü sistemlerinin çalışmasını sağlayan ana unsurlar ise video ve kamera ekipmanlarıdır. Bu ekipmanların kalitesi doğal olarak ekranlarda yansıyan görüntünün kalitesini etkilemektedir. Bu bakımdan bir konser salonu görüntü sistemlerinin tasarlanması, mühendislik çalışması gerektiren bir iştir. Bu hizmetleri sunan firmaların kadrolarında eğitimli ve deneyimli çalışanların bulunması gerekmektedir. Konser salonu görüntü sistemleri fiyatları için lütfen bizi arayınız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

TOP