Kongre Merkezi Profesyonel Görüntü Sistemleri

Gittikçe artan kongre ve konferans faaliyetleri nedeniyle günümüzde kongre turizmi oldukça gelişme göstermektedir. Ülkemiz tarihi ve kültürel değerler bakımından son derece zengindir ve özellikle Avrupa ve Asya kıtalarının kesiştiği bir noktada, son derece cazip bir coğrafyada yer almaktadır. Bu avantajı iyi değerlendiren ülkemiz, birinci sınıf otel konaklama ve konferans tesisi bakımından da dünyanın belli başlı ülkelerinden biridir. 2015 yılında yapılan bir çalışmada ülkemiz Avrupa sıralamasında 11’inci ülke, dünya sıralamasında ise 18’inci ülke durumdadır. İstanbul şehir olarak yapılan sıralamada sekizinci konumdadır. Kongre turizminden elde edilen gelir 3 milyar dolara yakındır. Bu sonuçlar sevindiricidir.

kongre merkezi projeksiyon seti fiyatlariKongre turizmi, ayrıca varlıklı ziyaretçileri ülkeye çeken bir turizm alanıdır. Genel olarak kongrelere katılan kişiler, iyi eğitim almış, varlıklı ve alışveriş konusunda cömert kişilerdir ve kongre süresi sonunda tarihi ve turistik bölgeleri gezip görmek isteyen bir kitledir.

Yabancılar, uluslararası kongre düzenlemek için ülkemizi, özellikle de İstanbul'u tercih etmektedir. İstanbul’da kongre turizminin gelişmesi ile birlikte, kongrelere katılacak kişilerin taleplerine uygun konaklama tesisleri, yeme içme mekanları ve alışveriş imkanları da gelişmektedir. Diğer yandan bir kongre merkezi için kurulacak ses sistemleri ve ışık ve aydınlatma sistemleri yanı sıra görüntü sistemleri de gittikçe modernleşmektedir.

Aslında görüntü sistemleri tasarımı, ses sistemleri tasarımından ayrı düşünülmemelidir. Görüntü ve ses birbirini tamamlayan unsurlardır. Son yıllarda görüntü sistemlerinde LED ekran teknolojisi hızlı bir gelişme göstermektedir. Kongre sunumlarında kullanılan LED ekranlar, ortama uygun dinamik görsel efektleri ve kamera görüntülerini vermede son derece etkin olmaktadır.

Kongre Merkezi Görüntü Sistemi Fiyatları

Ses ve görüntü sistemleri kuran firmalar, kadrolarında bu konuda eğitimli ve deneyimli elemanlar barındırmakta ve kongre merkezleri için endüstriyel monitörler, digital signage ekranlar, video-wall ve görüntü dağıtım sistemleri içeren birçok tasarım yapmaktadır. Günümüzde digital signage ekranları ve digital signage sistemi yeni ve etkili bir bilgilendirme ve tanıtım teknolojisi olarak kabul edilmektedir. Hemen hemen bütün sektörlerde kullanım imkanı bulunan bu görüntü sistemleri yeni nesil bir duyuru, reklam, yayın ve bilgilendirme sistemi olarak kabul edilmektedir. Bir kongre merkezi için de ideal bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kongre merkezlerine kurulmak üzere profesyonel görüntü sistemleri fiyatlarını firmamızdan talep edebilirsiniz.

Formu Doldurun, Size Ulaşalım!

TOP