Gece Kulübü Görüntü Sistemleri - Bar Görüntü Sistemleri

İstanbul dendiği zaman akla gelenlerden biri de hiç şüphesiz renkli gece yaşamıdır. Gece yaşamı dendiği zaman, herkesin beklentisi farklıdır ve her beklentiye hitap eden mekanlar elbette bulunmaktadır. Gidilecek mekanı belirleyen unsurlar müzik zevki veya sakinlik olabileceği gibi içkilerin çeşitliliği de olabilir. Kısaca İstanbul’u hızlı yaşamak isteyenlerin tercihlerinde gece yaşamı önemli bir yer tutmaktadır.

Bar gece kulübü videowall sistemleriBazı gece kulüpleri çok katlı ve farklı amaçlı mekanlardan oluşan kompleksler şeklinde tasarlanmıştır. Farklı mekanlarında farklı tarz müzikler çalınmakta ve bu mekanlarda dünyaca ünlü DJ’ler performanslarını sergilemektedir. Bazı gece kulüpleri ise dinginlikten hoşlananlar için tasarlanmıştır. Buralarda esas olan güzel bir manzara eşliğinde dinlendirici müzikler sunmak ve isteyenlerin dans etmelerine imkan sağlamaktır. Bazı gece kulüpleri doğunun eğlence yaşamını taklit etmektedir. Süslü yer sofraları, dansözler, harem odaları ve doğu mutfağının lezzetlerini birarada müşterilerine sunmaktadır.

Bar kültürünün ülkemizde gelişmesi ise biraz farklı olmuştur. Batı ülkelerinde bulunan bar ve pub’lar ile bizdeki barlar arasında en büyük fark, bizim bar kültürümüzde yüksek müzik olmasıdır. Bizde insanlar barlara eğlenmek için gitmektedir. Bir kısmı şamata yapmaya, bir kısmı arkadaş bulmaya, bir kısmı kızlı erkekli içki içmeye gider. Oysa batıda bara gitmenin amacı, günün yorgunluğunu atmak ve biraz kafa dağıtmaktır. Yaşlılar bile bara gidip bir kadeh alkol içmekten hoşlanırlar.

Bar ve Gece Kulübü Görüntü Sistemleri Özellikleri

Ancak gece kulüpleri olsun, bizdeki barlar olsun amaç eğlence olunca, insanların beklentilerini bu yönde tatmin etmek üzere güçlü ses sistemleri, albenili ışık ve aydınlatma sistemleri ve etkileyici görüntü sistemleri kurmak bir ihtiyaç olmaktadır. Bu yönde hizmet veren firmalar, gece kulüpleri ve barlar için güçlü ve etkileyici projeksiyon görüntü sistemleri kurmaktadır. Bu sistemler LED ekranlar, video projeksiyon cihazı ve çeşitli özelleştirilmiş görüntü sistemlerinden oluşmaktadır. Örneğin watchout sistemi, yazılımsal çoklu görüntüleme sistemidir. İstendiği kadar büyük bir perde veya ekran, 4:3 formatında parçalara bölünmekte ve her birinin içine ayrı bir görüntü kaynağı konmaktadır. Bir başka özelleştirilmiş görüntü sistemi de video mapping uygulamasıdır. Bu uygulamalar ile standartların dışında görüntü imkanları yaratılmaktadır.

TOP