Cafe Görüntü Sistemi Kurulumu

Günün yorgunluğunu atmak veya telaşlı koşuşturma arasında bir nefes alabilmek için insanlar artık küçük cafe’leri çok fazla tercih etmektedir. Son yıllarda cafe işletmecilerinin sayısında da ciddi bir artış gözlenmektedir. Böyle olunca cafe işletmeleri arasında rekabet de artmaya başlamıştır. Son günlerde izlenen gelişmelere bakılırsa, çok para kazanmak ve daha fazla ilgi çekmek için mutlaka büyük bir cafe açmak gerekmiyor. Üstelik yapılan araştırmalara bakılırsa, küçük boyutlu cafe’lerin sayısı, büyük cafe zinciri mekanların neredeyse iki katına ulaşmış durumdadır.

Ancak herşeye rağmen ufak da olsa bir cafe açmanın bir yatırım maliyeti olacaktır. Bunun için doğru bir planlama yapmak gerekmektedir. Rekabetin olduğu bu piyasada ayakta kalabilmek için müşterilere, diğer cafe’lerde olmayan bir şeyler sunulması gerekmektedir. Bu nedenle bir cafe’nin tasarımında sadece masa ve sandalyeler, dekorasyon, mutfak ve menüler değil, ses sistemleri, ışık ve aydınlatma sistemleri ve görüntü sistemleri de önemli olmaktadır.

Cafe Görüntü Sistemi Özellikleri

Bugün özellikle fast food restoranlarda sıkça görülen, menülerin tanıtıldığı ve fiyatların açıklandığı görüntü sistemleri, cafe’ler de kullanım imkanı bulmaktadır. Bu tür sistemlerde temel olarak digital signage adı verilen uygulamalar kullanılmaktadır. Bu uygulamalar, menülerin, fiyatların, tanıtımların ve çeşitli bilgilerin müşterilere verilmesinde, geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı, etkili ve ekonomik olmaktadır. Bu tür içerik sunumları, daha anlamlı ve etkili olmaktadır.

Digital signage denen bu görüntü uygulamaları sayesinde, müşterilerin cafe’de bekleme yaparken geçirdikleri süreyi, işletme aynı zamanda tanıtım ve reklam yayınlayarak işletme için avantaja geçirmiş olmaktadır.
Geleneksel yöntemlere oranla, örneğin afişlere oranla, digital signage uygulaması ile, müşterilere daha dinamik ve yerinde mesajlar iletilmiş olmaktadır. Keza dağınık ve karmaşık reklam ve tanıtımlar, çoğu zaman çevre kirliliğine neden olmaktadır. Keza zamanında güncellenmemiş olan afişler ve panolar zaman zaman müşteri tepkilerine neden olmakta ve işletme açısından negatif bir etki yaratmaktadır.

Unutmamak gerekir ki dinamik görüntüler, statik içeriklere göre çok daha çekicidir ve daha fazla bilgi içerebilir. Bu tür görüntü sistemlerinde her boyut ve çözünürlükte ekrana içerik göndermek mümkün olduğu için ayrı bir çabaya da gerek yoktur.

TOP