Toplantı Salonu Aydınlatma Sistemi Yapımı

Bir toplantı salonunda kullanılan ışığın rengi, tonu ve dağılımı, salonun duvarları, tavanı ve salondaki eşyalar üzerinde, mutlaka farklı ışık, renk ve gölge hareketleri oluşturur. Işık kullanımı tamamen bir mühendislik işidir ve başarılı bir tasarımcı, ışığın bu hareketlerini ustaca kullanır.

Yapılan birçok araştırma sonucuna göre ışık, insan davranışları üzerinde olumlu olumsuz etkiler bırakmaktadır. Genel olarak ışık kaynaklarına göre iki tür ışık bulunmaktadır. Birinci ışık gün ışığıdır ve gücünü güneşten alır. Buna doğal ışık denir. İkinci ışık türü ise yapay ışıktır. Yapay ışık kaynakları, insanların ateşi bulması ile gelişmeye başlamıştır. Meşale, mum ve kandil ile başlayan yapay ışık kaynakları zamanla teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli tür ampuller ile devam etmiştir. Yapay ışık ile doğal ışık arasında temel fark, doğal ışığı yönlendirmenin mümkün olmaması, buna karşılık yapay ışığın yönlendirilebilir olmasıdır. Ayrıca birçok yapay ışık kaynağını bir arada kullanmak mümkündür. Gelişen teknolojilerle günümüzde aydınlatma yöntemleri de farklılaşmıştır.

Toplantı salonu, şirketlerin, kültür merkezlerinin, fuar ve sergi alanlarının ve benzer kuruluşların olmazsa olmazlarından biridir. Özel olarak tasarlanmış bir toplantı salonu, bulunduğu kuruluşun ciddiyetini, kalitesini ve saygınlığını öne çıkaran bir mekandır. Bu bakımdan bir toplantı salonu sadece dekorasyonu ile değil, ışık ve aydınlatma sistemi ile de kuruluşu temsil eden bir hüviyete sahiptir.

Toplantı Salonu Işık Sistemi Özellikleri

Toplantı Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemleri FiyatlarıFarklı amaçlarla kullanılıyor olsa da bir toplantı salonunun ses ve aydınlatma sistemleri doğru tasarlanmış ve etkin olmak zorundadır. Yukarıda da değinildiği gibi bir toplantı salonunun ışıklandırması, insanlar üzerinde etkilidir. Toplantıya katılanların konsantrasyonunu arttırmak ve rahat etmelerini sağlamak için, ışık ve aydınlatma sisteminin profesyonel bir bakış açısı ile tasarlanması gerekir.

Bugün aydınlatma konusunda dinamik aydınlatmadan bahsedilmektedir. Dinamik aydınlatma, insanların düşüncelerine ve hislerine hitap eden bir aydınlatma yöntemidir. Uygulanan parlaklık ve tondaki farklılaşmalar, insanlarda doğal bir zindelik hissi oluşturmaktadır. Dinamik aydınlatma, insan vücudunun tepki gösterdiği, gündüz ve gece ritmini taklit etmektedir. Bu şekilde vücudun biyolojik saatini olumlu etkiler ve vücuda zindelik kazandırır. Bu sistemde ışığın yoğunluğu ve rengi gün boyunda otomatik olarak değişmektedir. Dinamik aydınlatma, teknolojinin bugün geldiği noktayı göstermektedir.

Toplantı Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemleri Fiyatları

Toplantı salonu Işık ve aydınlatma sistemleri fiyatları hakkında teklif almak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sizi arayacaktır.

TOP