Tiyatro Salonu Aydınlatma Sistemleri

Tiyatro salonu ışık ve aydınlatma sistemleri canlı performans sergilenmesi açısından oldukça önemlidir. Işık ve aydınlatma, insan psikolojisi ve fizyonomisi üzerinde çok önemli bir öneme sahiptir. Bu sadece gündelik yaşamda değil, çalışma ortamında ve çeşitli aktiviteler yapılırken de çok önemlidir. Işık ve aydınlatma koşullarının yetersizliği, çalışanların kaygı düzeyini yükseltmekte, iş doyumlarını ve verimlerini düşürmekte ve stres yaratabilmektedir.

Bununla birlikte ışık ve aydınlatma, bir tiyatro salonu için de olumsuz birçok etki yaratabilir. Tiyatro salonu, tiyatro, konser ve farklı kültür faaliyetleri için tasarlanmış alanlardır. Bu salonların belli bir standarda göre inşa edilmesi ve en önemlisi ışık ve aydınlatma tasarımının standartlara uygun yapılması gerekmektedir.
Salonun ve sahnenin aydınlatması çok farklı teknikler gerektiren bir iştir. Sahnenin aydınlatması, tamamen oyunun performansına bağlı çok özel ışık sistemlerine ihtiyaç göstermektedir. Bunun yanında salonun aydınlatması da profesyonel bir yaklaşım ve mühendislik uygulamaları gerektirmektedir.

Tiyatroda Işığın Önemi

Tiyatro Salonu Işık ve Aydınlatma SistemleriGenel anlamı ile ışık, tiyatro salonuna ve sahneye anlam katan, ortamı biçimlendiren, vurgulamak istenilen noktaları öne çıkaran, saklamak istenen ayrıntıları gizleyen, doğal veya yapay bir kaynaktır. Yaratılmak istenen atmosfere bağlı olarak, ışık kaynağının yoğunluğu, renkleri ve konumu tasarlanabilir. Yerine göre tepe aydınlatmalar ya da spot veya ayaklı aydınlatmalar kullanılabilir.

Bugünün teknolojik imkanları ile ışık, sadece mekanı aydınlatmanın ötesinde, insanların ruh haline de hitap edebilmektedir.

Tiyatro Salonu Aydınlatma Sistemi Özellikleri

Bir tiyatro salonunun iç ve dış alanlarının en iyi şekilde ışıklandırılması, sahnelenen oyunun performansı kadar insanları oyunun içine çekebilir. Tiyatro salonu ışık ve aydınlatma sistemleri söz konusu olduğunda ,ışık sadece mekanı aydınlatan bir unsur değildir. Aynı zamanda mekana artı değer katabilmelidir. Bu da salonun fiziksel özellikleri ile uyuşan bir aydınlatma tasarımı gerektirir. Bir tiyatro salonun dengeli bir şekilde aydınlatması ile gözler yorulmamış olur. Bu nedenle tiyatro salonu ışık ve aydınlatması mühendislik çalışması gerektirir.

Günümüzde birçok alanda olduğu gibi tiyatro salonlarında da LED teknolojisi gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu teknoloji ile ışık ve aydınlatma hem maliyet avantajı sağlanmakta hem de kullanım kolaylıklarından yararlanılmış olmaktadır. LED aydınlatma, en yeni aydınlatma teknolojilerinden biridir. Tasarımcılara esnek ve değişken bir aydınlatma imkanı vermektedir ve oldukça uzun ömürlüdür.

Tiyatro Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemleri Fiyatları

Tiyatro salonu ışık ve aydınlatma sistemleri fiyatları kurulacak ışık sistemi tipine göre ayrıca salonun büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Salonunuz için aydınlatma sistemi fiyatlarını formu doldurarak talep edebilirsiniz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

TOP