Sinema Salonu Aydınlatma Sistemleri

Çok yüksek bütçelerle ve en modern teknolojiler ile hazırlanan sinema yapımları, sinema salonlarında izleyicilere büyüleyici deneyimler sunmaktadır. Ancak bir sinema salonu, ambiyansı, dekorasyonu, ses sistemi, oturma düzeni ve havalandırma sistemleri yanı sıra iyi bir ışık ve aydınlatma sistemine de sahip olmak zorundadır. Günümüzde ev sinema sistemlerinin de kalitesi ve nitelikleri gittikçe artmaktadır ve maliyet olarak da gittikçe ucuzlamaktadır. Böyle olunca bir sinema salonu, varlığını korumak ve sürdürebilmek için çok daha mükemmel bir şekilde tasarlanmak ve işletilmek zorundadır.

Işık ve aydınlatma sistemleri hizmeti veren firmalar bugün, cep sinemalarından çok salonlu sinema komplekslerine kadar her boyut ve özellikte sinema salonlarına, mimari yapılarına en uygun şekilde ışık ve aydınlatma sistemleri tasarlamaktadır.

Bu tasarım çalışmalarında, sinema salonunun iç ve dış mimari özellikleri, salonda bulunan objeler, kullanılan yapı malzemeleri, salonun boyutları, salonda bulunabilecek en yüksek insan sayısı ve salonun yerleşim düzeni gibi birçok faktör göz önünde tutulmaktadır. Profesyonel hizmet veren firmalar, bütün bu faktörleri bilgisayar ortamında simule etmekte ve en doğru malzemeler kullanılarak en uygun tasarım yapılmaktadır.

Sinema Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemleri Özellikleri

Cep Sineması Aydınlatma SistemiBugün sinema salonları, sadece gösterimi yapılan sinema filmleri ile değil, son derece etkin tasarımı ve konforu ile de büyük kitleleri kendisine çekmektedir. Sinema salonları, estetik, çağdaş ve teknolojik özellikleri ile insanları etkilemektedir. Bu etkilemede ışık ve aydınlatma sistemlerinin gücü tartışılmaz.
Profesyonel sinema salonu ışık ve aydınlatma sistemleri tasarımcıları, salonda doğru ve yeterli bir aydınlatma için, teknolojik imkanları kullanmakta ve bilimsel hesaplamalara dayanmaktadır.

Tasarımcılar için sadece sinema salonu değil, fuaye bölümü de çok önemlidir. Birçok tasarımcı, farklı aydınlatma sistemleri kullanarak, sinema fuayesinde bulunan mimari elemanları birer ışıklı yüzeye ve çeşitli objeleri hareketli ışık oyunlarına dönüştürmektedir. Bu şekilde durağanlıktan tamamen uzak alanlar yaratılmaktadır. Yaratılan ışık efektleri ile sinema fuayesi, sadece bir bekleme alanı değil, çok daha farklı bir anlam kazanmış olmaktadır. Bu noktada ışık kaynakları sadece teknolojik birer araç olarak değil, yaratıcılığı öne çıkaran birer unsur olarak öne çıkmaktadır. Fuayede genelde görsel konfor elde etmek için oldukça güçlü, ancak mimari yapının önüne geçmeyen ışık kaynakları kullanılmaktadır.

Sinema Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemleri Fiyatları

Sinema salonu ışık ve aydınlatma sistemleri fiyatları hakkında bilgi almak için mevcut salonunuzun veya kurmayı düşündüğünüz salonun özelliklerini belirterek aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

TOP