Otel Aydınlatma Sistemleri Kurulumu

Oteller sadece konaklama amaçlı kullanılmıyor. Konferanslar, seminerler, toplantılar ve çeşitli tanıtımlar için kullanıldığı gibi, düğünler, partiler, çeşitli organizyonlar ve etkinlikler için de kullanılıyor. Bu tür etkinliklerden beklenen yararın elde edilmesi ve katılanların mutlu olmaları için, elbette otel yönetiminin sunduğu olanaklar ve otel çalışanlarının kaliteli hizmet vermesi etkilidir.

Ancak bir başka önemli faktör, kullanılan mekanın düzenlenmesi ve kurulan ışık ve aydınlatma sistemlerinin verimidir. Bu sistemlerin otel için artı değer katması, uzman ve deneyimli bir firma tarafından tasarlanmış ve kurulmuş olmasına bağlıdır. Aydınlatma kullanılan tüm alanlarda mekanın görsel bütünlüğünün bozulmaması ve konuklara etkileyici bir ışık performansı sunması gerekmektedir.

Otel Aydınlatma Sistemleri Özellikleri

Otel odası aydınlatma sistemi yapımıBir otel, resepsiyon ve lobi, bar ve restoranlar, konferans ve toplantı salonları, koridorlar ve geçiş alanları, konuk odaları, lüks odalar ve suitler, havuz, sauna ve SPA gibi sağlık alanları, dış mekanlar ve park alanları ile oldukça geniş bir komplekstir. Otelin sınıflandırma sistemine göre bu alanların bir kısmı olmasa da her otel yönetiminin, belli bir konfor düzeyini temin etmesi ve konuklarını memnun etmesi gerekmektedir.
Işık ve aydınlatma sistemleri kurulurken, mekanın özelliklerine ve kullanım amacına uygun bir tasarım yapılması, doğru malzeme ve ekipman seçilmesi ve mekanın profesyonel anlamda projelendirilmesi gerekmektedir. Aydınlatma firmalarının kadrolarında, bu yetkinliğe sahip deneyimli ve eğitimli çalışanlar bulunmalıdır.

Otellerin aydınlatma çalışmalarında dikkat edilmesi gereken başlıca unsur, enerjinin verimli kullanılması olmalıdır. Enerji kaynakları giderek tükenmektedir ve oteller dahil bütün işletmelerin, enerji verimliliği konusunda gösterilen çabalara katılmaları gerekmektedir. Bu bakımdan otellerin her alanında maksimum aydınlatma yapmak yerine, yeterli ve sağlıklı bir aydınlatma yapılması ve gereksiz enerji tüketiminden kaçınılması gerekmektedir.

Otel Aydınlatma Sistemi Fiyatları

Işık seviyesini optimum düzeyde tutmak ve mükemmel ışık kalitesi elde etmek, mühendislik çalışması gerektirmektedir. Işık kalitesi ve ışığın ergonomik kullanımı, üzerinde durulması gereken faktörlerdir. Aydınlatma çalışmaları, güvenilirlik, esneklik ve kontrol gerektiren bir çalışmadır ve tasarımın profesyonel bir yaklaşımla yapılması gerekmektedir. Ayrıca en son teknoloji ile üretilmiş aydınlatma ekipmanlarının seçilmesi ve mekana uygulanması gerekmektedir. Otel aydınlatma sistemleri fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizi arayın.

TOP