Kongre Merkezi Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma sistemleri salt ortamı aydınlatmak için tasarlanmazlar. Aynı zamanda insanların kendilerini daha rahat, daha üretken ve daha güvenli hissetmelerini sağlamak da tasarımın bir parçasıdır. Bu özelliklerde tasarlanmış bir aydınlatma sistemi, ortamı değiştirir ve güzelleştirir. Ama asıl önemlisi ortamın foksiyonelliğini arttırır.

Işık ve aydınlatma sistemleri için önemli olan, geleneksel veya LED armatürlerin, mekana ve zamana bağlı olarak doğru aydınlatma sağlaması ve bunun için yeterli kontrol imkanları sunmasıdır.

Kongre Merkezi Aydınlatma KontrolüEnerji kaynaklarının tükenmekte olduğu ve maliyetlerin bu kadar önemli olduğu günümüzde işletmeler, enerji etkinliğini sağlamak, sürdürülebilirliği korumak ve maliyetleri düşürmek için çabalamaktadır. Ama diğer yandan iç ve dış mekanların canlılığını ve verimliliğini geliştirmek de önemlidir. Bu noktada tasarımda kullanılacak ışık ve aydınlatma sistemleri seçimi ve uygulaması önemli olmaktadır.

Bu konu kongre merkezleri için de farklı değildir. Kongre dendiği zaman genelde ülke yöneticileri, elçiler ve delegelerin katılımı ile yapılan geniş katılımlı toplantılar akla gelse de bugün büyük ticari kuruluşlar da çeşitli amaçlarla kongreler düzenlemektedir. Genel anlamı ile kongreler, bir kuruluşun gündemindeki problemleri ve gelişmeleri konuşmak ve tartışmak için belli aralıklarla biraya geldiği toplantılardır.

Kongre Merkezi Aydınlatma Sistemi Özellikleri

Kongre merkezleri, mutlaka ses sistemleri, deneyimli kadrolar, teknolojik altyapı ve konuklara sunulan hizmetler yanı sıra, etkileyici bir ışık ve aydınlatma sistemine de sahip olmak zorundadır. Uluslararası düzeyde bir kongre merkezi günümüzde ulusal ve uluslararası toplantılara, sempozyumlara, konferanslara, şirket toplantılarına, fuar ve sergilere, hatta yeri geldiğinde müzikallere, konserlere, tiyatro ve film gösterilerine ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu bakımdan aydınlatmada yaratılacak ambians, katılımcıların ruh ve bedensel dinginliğini sağlamada önemli olmaktadır.

Işık ve aydınlatma sistemleri kuran firmalarda tasarımcılar kongre merkezleri için de uluslararası standartlarda tasarımlar yapmaktadır. Yeterli düzeyde ve doğru aydınlatılmamış bir ortamda gerçekleşen toplantılar ve aktiviteler, odaklanma zorluklarına ve çeşitli göz rahatsızlıklarına neden olabilir. Her şeyden önce göz insanların algılamasında en önemli faktördür. Teorik olarak algılamanın yüzde 80’i göz sayesinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle kongre merkezlerinde, gözü yormayacak ve doğru şekilde tasarlanmış bir ışık ve aydınlatma sistemi kurulmalıdır.

Kongre merkezi ışık ve aydınlatma sistemleri fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TOP