Hastane Aydınlatma Sistemleri Yapımı

Hastaneler, dış cepheleri, dış alanları, resepsiyon, koridorlar, bekleme alanları, muayene odaları, tanı ve görüntüleme merkezleri, hasta odaları ve ameliyathaneleri ile çok özel ışık ve aydınlatma sistemlerinin kurulması gereken yerlerdir.

Hastaneler birer sağlık merkezidir ve temel çalışma alanı insan sağlığıdır. Ancak aynı zamanda birer ticari merkezdir ve dış görünümünden iç tasarımına kadar her ayrıntı, hastanenin imaj ve itibarının bir ifadesidir. Kaliteli ve yeterli düzeyde yapılmış bir aydınlatma, hastanenin saygınlığına değer katar ama daha önemlisi, sağlık hizmetlerinin kusursuz verilmesinde de önemli bir faktördür.

Hastahane Aydınlatma Sistemi Özellikleri

Hastahane ışık ve aydınlatma sistemi yapımıBir hastanenin resepsiyonu, koridorları, bekleme alanları ve hasta odalarında yeterli ve dingin bir aydınlatma yapıldığı takdirde, hasta ve yakınlarının kaygılı bekleyişleri bir ölçüde hafifletilebilir. Bunun yanı sıra muayene odaları, tanı ve görüntüleme merkezleri ve ameliyathanelerin aydınlatması tamamen mühendislik çalışması gerektiren alanlardır. Bu alanların aydınlatmalarında, ne aşırıya kaçılmalı, ne de hata ve yanılgıya düşürecek kadar düşük olmalıdır. Diğer işyerleri ile kıyaslandığı zaman, hastane binaları genel olarak iki kat daha fazla enerji tüketmektedir. Bu bakımdan aydınlatma firmaları için aydınlatmada verimlilik ve performans en önde gelen konudur. Teknolojik gelişmelerden de yararlanarak konforlu, verimli ve yüksek performanslı bir ışık ve aydınlatma sistemi kurulmak zorundadır.

Günümüzde enerji kaynaklarının tükenmekte olması ve bu nedenle enerjinin verimli kullanılması yönünde çabaların artması, hastane aydınlatmasında da üzerinde durulması gerekli bir konudur. Bu yüzden hastane ortamında yapılacak aydınlatmanın, hasta konforu yanı sıra, personel verimliliği ve etkin enerji kullanımı açısından değerlendirilmesi gerekmektedir. Hastaneler haftanın her günü ve günün her saati yaşayan yapılardır. Bu nedenle hem hastaların ve hasta yakınlarının hem de çalışanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak bir tasarım yapılmalıdır.

Hastahane Işık ve Aydınlatma Sistemi Fiyatları

Bugün her alanda olduğu gibi kaliteli ve sağlıklı bir hastane aydınlatması için de, verimli LED aydınlatma ekipmanları tercih edilmektedir. Bu aydınlatmada, konsantrastrasyonu yükseltecek, canlılığı arttırarak ve doğal biyortime uygun şekilde akıllı aydınlatma sistemleri tasarlanmaktadır. Bu yaklaşım sadece hastane içi bölümlerde değil, binanın dış cephesi, açık alanları ve otopark alanları için de sergilenmektedir. Bu şekilde hastane binaları dikkat çekici hale getirilmektedir. Hastahane ışık ve aydınlatma sistemi fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

TOP