Eğlence Merkezi Aydınlatma Sistemleri

Eğlence merkezlerinin bu kadar çekici olmasında, kurulan ışık ve aydınlatma sistemlerinin rolü çok fazladır. Bütün gösterilerin, şovların ve aktivitelerin etkinliği, çeşitli özelliklerde aydınlatma sistemleri ile sağlanmaktadır. Eğlence merkezi ışık ve aydınlatma sistemleri ile verilen efektler ne kadar çekici olursa, eğlenceye katılanların coşkusu o oranda artmaktadır. Bu nedenle bir eğlence merkezi için olmazsa olmazlardan biri, profesyonelce tasarlanmış bir ışık ve aydınlatma sisteminin kurulmuş olmasıdır.

Bu yönde profesyonel hizmet veren firmalar, ışık sisteminin kurulacağı eğlence merkezinin yapısal özelliklerine ve kullanım şeklinde uygun olarak, proje bazlı çalışmakta ve ekipman seçiminden bunların kombinasyonuna kadar en doğru tasarım çalışmasını gerçekleştirmektedir.

Eğlence Merkezi Aydınlatma Sistemleri Özellikleri

Eğlence Merkezi Renkli LED Işık FiyatlarıIşık mühendisliğinde en önemli yaklaşım görünürlüğü sağlamaktır. Bir eğlence merkezinde dikkat çekecek aktiviteler açık ve net şekilde görülebilmelidir. Bu durum aydınlatmanın doğru yapılmasını gerektirir. İnsan gözü her zaman bir aktivitenin en parlak kısmını seçer. Burada ışığın parlaklığı kadar ışık kaynağının kullanılış şekli de önemlidir. Bir korku havası yaratılmak istendiği zaman ışık genelde aşağıdan ve doğal olmayan açılarla kullanılır. Kasvetli ve karanlık bir ortam yaratmak için genelde arka plan aydınlatılır. Soğuk bir ortam yaratmak için genelde soğuk renk filtre edilmiş ışık kullanılır. Gizemli bir hava yaratılmak isteniyorsa, objenin arkasından ve detayları saklayan bir aydınlatma yapılır.

Kısaca kullanılan ışığın rengi, yoğunluğu ve dağılımı, ortamda çeşitli renk, gölge ve ışık kompozisyonları yaratır. Profesyonel bir tasarımcı, ışığın bu özelliklerini iyi kullanır ve ışığı kontrol edebilme gücüne sahiptir. Bu nedenle eğlence merkezlerinde ışık kullanımı mühendislik çalışması gerektirmektedir. Hareketli ve renkli bir ortama sahip eğlence merkezlerinde insanların ilgisini çekmek kolay değildir.

Eğlence merkezleri sosyal yaşamın önemli bir parçasıdır. Diğer yandan bu mekanlarda insan yoğunluğu faktörü de gözardı edilmemelidir. Bu yüzden aydınlatma sistemlerinin, insanları rahatsız etmeyecek güçte olması ve belli standartları sağlaması gerekmektedir. Bu ortamların, insanların kendilerini rahat hissedeceği keyifli ortamlar olması gerekmektedir.

Eğlence Merkezi Işık ve Aydınlatma Sistemleri Fiyatları

Günümüzde eğlence merkezi aydınlatmasında LED aydınlatma sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistemler hem yüksek enerji verimliliğine sahip çözümler sunmakta hem de önemli boyutta maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Eğlence Merkezi Işık ve Aydınlatma Sistemleri fiyatları için aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

TOP