Cafe Aydınlatma Sistemi

Cafe ışık ve aydınlatma sistemi, zaman, mekan ve duygular bağlamından en iyi şekilde olmak zorundadır. Ve dahası bir cafe, iyi bir ışık ve aydınlatma sistemine sahip olmalıdır. İnsanlar buraya hoşça vakit geçirmeye, iyi veya kötü duygularını paylaşmaya ve sosyalleşmeye gelmektedir. Böyle bir ortamın sıkıcı ve kasvetli bir ışık düzenine sahip olmasını kimse istemez.

Işığın yoğunluğu derken, ışığın parlaklığı veya şiddeti ifade edilir. Işığın parlaklığı fiziksel bir değerdir ve ölçülebilir. Bir cafe’nin dekorasyonuna uygun şekilde ışığın parlaklığı, genel ve lokal aydınlatma ile dereceli olarak ayarlanabilir. İyi bir tasarımcı için önemli olan ışığın ne kadar parlak olduğu değil, mekandaki insanların bu parlaklığı ne kadar algıladığıdır. Cafe’nin yerleşim düzeni ve çevredeki objeler, insanların bu parlaklığı algılamasını etkiler. Teorik olarak parlak bir ışık daha keskin bir görüş imkanı verir.

Cafe Işık ve Aydınlatma Sistemleri Özellikleri

Günümüzde modern tarzda döşenen cafe’lerde aydınlatma amacı ile daha fazla kontrast ve daha derin gölgeler yaratan güçlü ışık kaynakları tercih edilmektedir.

Cafe Işık ve Aydınlatma Sistemleri FiyatlarıYapılan birçok araştırma, cafe ve benzeri yerlere giden insanlar için ilk etkilenmenin son derece önemli olduğunu ortaya koymuştur. Bu tür mekanların, biraz davetkar olmazsa başarılı olmaları kolay değil. Yine yapılan bir araştırmaya göre cafe benzeri yerelere gidenlerin yüzde 76’sı, ortamın fazla aydınlık olması yüzünden erken kalkmaktadır. Bu sonuçlar, doğru bir ışık ve aydınlatma sisteminin kurulması gerektiğini açıkça göstermektedir. Bu yüzden bir cafe tasarımında aydınlatmayı her zaman tasarım çalışmalarının merkezine koymak gerekir. Işık ve aydınlatma tasarımı bir cafe’nin bütünlüğünü etkileyen önemli bir faktördür. En sona bırakılırsa, tasarımın bütünü riske girebilir.

Doğru bir aydınlatma için ışıklandırmanın vurgulu yapılması gerekir. Vurgulu aydınlatma, genel olarak binanın mimarisini veya dikkat çekecek bir özelliğini öne çıkarmak için yapılan spot aydınlatmalardır. Bunun yanı sıra tasarımda dekoratif aydınlatma ve efekt aydınlatma gibi işlevsellikten çok, ortamı güzelleştiren aydınlatmalar da cafe için bir stil oluşturabilir.

Cafe Işık ve Aydınlatma Fiyatları

Özetle bir cafe kendini yansıtacak tarzda tasarlanmalı ve aydınlatılmalıdır. Bir cafe’nin aydınlatmasında şu üç faktör dikkatlerden kaçmamalıdır: cafe’nin konsepti, hedef kitlesi ve kullanılan alan. Cafe ışık ve aydınlatma fiyatları için bizden teklif alabilirsiniz.

TOP