Balo Salonu Aydınlatma Sistemleri

İyi bir balo salonu ışık ve aydınlatma sistemi, düğün olsun, kutlama olsun bu mekanda gerçekleştirilecek çeşitli aktiviteler için olmazsa olmazlardan biridir.

İyi tasarlanmış bir ışık ve aydınlatma sistemi ile, salonda klasik gösterilerin ve eğlencelerin ötesinde çok daha etkileyici bir ortam yaratılabilir. Işık tasarımcıları, salonun mimari özelliklerini de dikkate alarak, özel ışık efektleri ile konuklara mutlu ve etkileyici bir gece yaşatabilir. Bunun için profesyonel bir çalışmanın yapılması gerekmektedir.

Balo salonunda, konukların eğlenmesi ve hoşça zaman geçirmesi için ışık ve aydınlatma sistemleri ile verilen efektlerin tatmin edici olması gerekmektedir. Bu konunun uzmanları, mümkün olan en iyi ışık deneyimi için ve ışık kaynaklarının ve kalitesinin profesyonel düzeyde olması için proje bazlı hizmet vermektedir.

Balo Salonu Aydınlatma Sistemi Özellikleri

Açık veya kapalı balo salonlarında yapılacak görsel etkinlikler, gösteriler, kutlamalar ve eğlenceler için, mekanın büyük veya küçük olmasına göre en uygun aydınlatma ekipmanları kullanılmaktadır. İnsanların kendilerini rahat ve konforlu hissetmelerinde aydınlatmanın önemi çok fazladır.

Balo salonu ışık ve aydınlatma sistemi setiBugün dijital kontrol imkanları arttıkça, salon ve sahne aydınlatmasında ışığın yön, renk ve büyüklük özellikleri uzaktan kontrol edilmeye başlanmış ve hareketli ışıklar ve mekanik yön değiştiriciler gittikçe yaygınlaşmıştır. Balo salonu ışık ve aydınlatma sistemlerinde, sürekli gelişen ve yenilenen teknolojilere ayak uydurulmaktadır.

Işık bir enerji çeşididir ve kaynağı elektrik ve maynetiktir. Bu yüzden ışık dalgaları aslında elektromanyetik dalgalardır. Genel olarak ışığın yayılma hızı saniyede 300 bin kilometredir. Ancak ışık, farklı ortamlarda farklı hızlar kazanabilir. Işık hızının değişmesi, frekansının ve dalga boyunun değişmesine bağlıdır. Işığın üç temel fiziksel özelliği bulunmaktadır: ışık düz bir çizgide hareket eder, bir cisme çarptığı zaman cimsin özelliklerine bağlı olarak yansır ve bulunduğu ortamda kırılır.

Balo Salonu Işık ve Aydınlatma Sistemi Fiyatları

Bütün bu özellikler balo salonu dahil bütün mekanların aydınlatma tasarımında dikkate alınmaktadır. Bir balo salonunda, salonun ve sahnenin atmosferi, yerinde kullanılan renkler kadar ışığın parlaklık derecesi ile de ilgilidir. Işığın rengi, yoğunluğu, dağılımı ve hareketi kullanılarak atmosfer yaratılmaktadır. Bu iş tamamen bir mühendislik tasarımı gerektirmektedir.

Balo salonu ışık ve aydınlatma sistemi fiyatları için aşağıdaki formu doldurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

TOP