Restoran Otomasyon Sitemleri Kurulumu

Yazılım firmalarının birçoğu, gelişen teknolojik donanımlara uygun olarak restoran işletmeleri için de yeni yazılımlar geliştirmektedir. Bu tür yazılımlar genelde her çeşit restoran için kullanıma uygun olmaktadır. Geliştirilen uygulamalar, tamamen kullanıcı dostudur ve kullanıcılara sunulan arayüzlerin hem kullanımı kolaydır hem de uzun eğitimlere gerek göstermemektedir.

Bu tür otomasyon sistemleri üzerinde restoran menüleri kolayca tanımlanmakta ve ürünlere fotoğraflar eklenebilmektedir. Ürün fiyatlarında yapılacak her türlü değişiklik, düzenleme ve ilaveler oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Restoran Işık ve Aydınlatma Sistemleri Yapımı ŞemasıAyrıca restoran otomasyon sistemleri, komilerin mutfak ile haberleşmesine imkan vermekte ve bir menüde müşterilerin farklı talepleri özel olarak mutfağa iletilebilmektedir.

Ayrıca restoran yönetimi açısından sisteme ürün birim miktarları girildiği zaman kolayca ürün stok takibinin yapılmasına imkan vermektedir. Bu şekilde belirlenen stok miktarının altına düşen ürünler için restoran yönetimine uyarı mesajları gitmektedir.

Birçok restoran otomasyon sisteminde ürünler gruplanmakta ve farklı ürün grupları için mutfak, çay ocağı, fırın, bar veya büfe gibi bölümlere konulacak sipariş yazıcılarından, müşteriden alınan siparişler yazdırılabilmektedir.

Bir kısım uygulamalar daha ileri giderek, bir müşterinin önceki siparişlerini saklamakta ve müşteri tecihleri konusunda yönetime bilgi ulaştırmaktadır.

Restoran otomasyon sistemlerinin bir faydası da gün sonunda ayrıntılı raporlar vermesi ve günsonu cirosunu, kredi kartı veya nakit tahsilat rakamlarını ve yemek kuponu ödemelerini ayrı ayrı göstermesidir. Hata bu ayrıntılı bilgiler bir SMS mesajı ile restoran sahiplerine veya belirlenen kişilere gönderilebilmektedir.
Restoran işletmeleri artık müşterilerine dijital menü sunmaktadır. Bu sayede ürünlerin sadece adlarını ve içeriklerini değil, aynı zamanda içeriklerin ayrıntılı bilgilerini kalori bilgilerine kadar sunmaktadır. Böyle görsel anlamda zenginleştirilmiş dijital menüler ise ancak restoran otomasyon sistemleri mümkün olmaktadır.

Restoran Otomasyon Sistemleri Fiyatları

Hatta restoran ve cafe gibi işletmeler, bulundukları mekandan sipariş vermek isteyen müşteriler için artık geleneksel menüleri terketmiştir ve menüleri müşterilerine internet üzerinden akıllı telefonlara ve tabletlere taşımışlardır. Bu şekilde müşteriler oturdukları yerden bütün ürün ayrıntılarını incelemekte ve sipariş verebilmektedir. Üstelik bu uygulamalar caller-ID cihazları ile de uyumludur. Yani arayan numaralar uygulamanın hafızasına kaydedilir ve sonraki aramalarda artık adres bilgi sorulmaz. Restoran otomasyon sistemleri fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

TOP