Konferans Salonu Otomasyon Sitemi Kurulumu

Konferans, bilim, sanat, ekonomi ve benzeri alanlarda teknik veya mesleki herhangi bir konuda, bu konuda uzman bir kişi tarafından, katılımcılara bilgi vermek için yapılan uzun ve bilgilendirici konuşma şeklidir. Genel olarak bilimsel ve teknik alanlarda düzenlenen konferanslar, hazırlıklı ve planlı bir konuşma gerektirmektedir. Konferans verecek kişinin yetenekleri, bilgi birikimi ve sunum teknikleri konusunda birçok kriter söz konusu olmakla birlikte, konferans verilecek salonun da yeterli ve etkili ses, ışık ve görüntü sistemlerine sahip olması gerekmektedir. Bu noktada otomasyon sistemleri önemli olmaktadır.

Otomasyon sistemleri dendiği zaman, bir zamanlar sadece insanlar tarafından yapılan işlerin, ya da insanlar tarafından yapılması mümkün olmayan bir takım işlerin, makinalar tarafından yapılmasına imkan veren çalışmalar kastedilmektedir. Otomasyon, çeşitli makinaların kendi kendilerini yönetebileceği bir sistemi ifade etmektedir.

Konferans Salonu Otomasyon Sistemi Özellikleri

Otomasyon sisteminde, insanlar tarafından yapılan bir takım işler makinalara bırakılmakta ve insanların bir müdahalesi olmadan işlem sıraları kontrol edilmektedir.

Kısaca otomasyon, mekanik, elektronik ve bilgisayar tabanlı sistemlerin çalışmasına ve kontrol etmesine yönelik teknolojik bir yaklaşımdır. Otomasyon sistemleri, işletmenin hizmet kalitesini yükseltmektedir.

Bu bakımdan bir konferans salonunda kullanılan, ses sistemlerinin, ışı ve aydınlatma sistemlerinin, görüntü sistemlerinin, bilgisayar sistemlerinin, iletişim sistemlerinin, ısıtma ve havalandırma sistemlerinin ve daha birçok sistemin birbirleri ile entegre ve düzenli çalışması, otomasyon sistemleri sayesinde olmaktadır.

Bir otomasyon sistemine sahip olan konferans salonu yönetimi, kaliteli hizmet vermiş olmakta, işletme maliyetlerini düşürmekte, rekabet gücünü arttırmakta, olası iş kazalarını elimine etmekte ve zaman ve iş gücünden tasarruf etmiş olmaktadır. Bugün otomasyon sistemlerinin tek dezavantajı olarak, kurulum maliyetlerinin yüksek olması gösterilmektedir. Ancak bu maliyet, zaman içinde kendini mutlaka amorti etmektedir.

Özellikle otellerin, kongre merkezlerinin, büyük şirketlerin ve resmi kuruluşların konfrenas salonları bulunmaktadır. Bunlar yerine göre konferans salonu, kongre salonu, seminer salonu, toplantı salonlu, çok amaçlı salon ya da sunum salonları olarak isimlendirilse de her birinin kullanım amacına bağlı olarak farklı kapasitede otomasyon sistemlerine gereksinimleri bulunmaktadır. Netice olarak otomasyon sistemleri, verimlilik ve enerji tasarrufu sağlayan ve ayrıntılı ölçümlerin yapılabildiği sistemlerdir. Konferans salonu otomasyon sistemi fiyatları için lütfen bizi arayın.

TOP